Yabancı Diller Eğitimi Bölümü

Yabancı Diller Eğitimi bölümü, Alman Dili Eğitimi, Fransız Dili Eğitimi ve İngiliz Dili Eğitimi olmak üzere 3 anabilim dalından oluşmaktadır.
 
1982 yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başlanan bu programda amaç, bir yıllık hazırlık eğitiminin ardından, öğretmen adaylarını öğretmenlik mesleği için gerekli özel alan, genel kültür ve pedagoji açılarından donatarak, lisans eğitimi ile Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi/özel ilk ve ortaöğretim kurumlarında görev yapacak alanında yetkin Almanca, Fransızca ve İngilizce öğretmenlerini yetiştirmektir. Öğrencilerimiz ayrıca çeviri, uluslararası ticaret, turizm gibi alanlarda da istihdam edilebilmektedir. Bölümümüzde halen Alman Dili ve Eğitiminde yüksek lisans ve doktora, Fransız ve İngiliz Dili Eğitiminde yüksek lisans programları mevcuttur.
 
Bölümümüzde bulunan ‘BÖLÜM KÜTÜPHANESİ’ Almanya buluşma noktası ‘DEUTSCHLAND TREFFPUNKT’ ve ‘ESPACE FRANCOPHONE’ kitaplığı ve özel donanımlı çalışma salonuyla öğrencilerimizin bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimizi Erasmus Programı ile 2006-2007 öğretim yılından başlayarak Avusturya, Fransa, İtalya, Slovenya, Polonya, Romanya, Letonya’ya her öğretim yılında 1 ve/veya 2 dönemlik hibe ile göndermekteyiz.


YÖNETİM
Prof.Dr. Rıfat GÜNDAY  (Bölüm Başkanı)
Doç.Dr. Ceylan YANGIN ERSANLI  (Bölüm Başkan Yardımcısı)
Dr.Öğr.Üyesi Nevzat BAKIR  (Bölüm Başkan Yardımcısı)

Dr.Öğr.Üyesi Nevzat BAKIR
  (Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı V.)
Prof.Dr. Rıfat GÜNDAY  (Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı)
Doç.Dr. Nalan KIZILTAN  (İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı)

BÖLÜM AKADEMİK PERSONEL LİSTESİ

Bölüm Akademik Personel Listesi için Tıklayınız

DERSLER VE DERS İÇERİKLERİ
Almanca Öğretmenliği Okutulan Dersler ve İçerikleri için Tıklayınız
Fransızca Öğretmenliği Okutulan Dersler ve İçerikleri için Tıklayınız
İngilizce Öğretmenliği Okutulan Dersler ve İçerikleri için Tıklayınız


Bölüm Sekreteri Telefon: 0(362) 312 1919 - 5322