Rektör Bilgiç "Terör saldırılarını şiddetle kınıyorum"


İstanbul’da dün gece Türkiye ve milletimizin düşmanı hainler tarafından güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik olarak gerçekleştirilen menfur terör saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dilerim. Ülkemizin birliği ve beraberliğine kasteden bu saldırılarda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar ve geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada giderek yükselen bir aktör hâline gelmesine ve 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe ve ihanet girişimi sonrasında milletimizin birlik-beraberlik altında kenetlenmesine tahammül edemeyen terör örgütleri ve onların dışarıdaki uzantıları, bu tarz menfur saldırılarla ülkemizin önünü kesmeye ve huzurunu bozmaya çalışmaktadırlar. Ancak, şu bilinmelidir ki; Türkiye’nin herhangi bir ayrım gözetmeksizin insanlık düşmanı tüm terör örgütleriyle kararlı mücadelesini ve şahikasına ulaşan birlik-beraberlik ve kardeşlik ruhunu akamete uğratmaya hiçbir şer odağının gücü yetmeyecektir. Türkiye; terör odaklarını, teröristleri, ortaklarını ve terörü mutlaka bertaraf edecektir.

Türk milleti, tarihte alnının akıyla vermiş olduğu mücadelelerde olduğu gibi bugün de içerideki ve dışarıdaki ülke ve millet düşmanlarına katiyen geçit vermeyecek ve yolunda emin adımlarla ilerleyecektir.

Bu bağlamda, İstanbul’da yaşanan terör saldırılarını şiddetle kınıyorum ve her türlü terörizmi lanetliyorum. 

 

Prof. Dr. Sait Bilgiç
Rektör