Eskimeyen Mısralar Dile Geldi


Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü 3. Sınıf öğrencileri tarafından Eskimeyen Mısralar konulu şiir dinletisi OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.
Dinletiye, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Eren, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, öğretim elemanları, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan’ın Kumru adlı şiiri ile başlayan dinleti, Türk Edebiyatının önemli temsilcilerine ait 16 şiir seslendirildi.
Şiir dinletisinin ardın Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan yaptığı konuşmada, “Eğitimin yoğunluğu arasında böyle estetik, güzellikler gerekiyor. Şiirin şu yanı var, ömrünüzde, zihninizde ve bilinç altında olanları kendinize bile ifade edemezken en kalabalık caddelere sunuyorsunuz. Şiirleri okurken, o kişinin bilinç altını da, gönlünü de görürsünüz. Çok büyük cesarettin o yüzden tüm şairleri kutluyorum. Gençlerimize de bu performans için tebrik ederim.” dedi.
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, çok farklı şairlerden, birbiriyle belki bir arada anılmayan şairlerin, gençlerimizin bir araya getirdiğini gördük. Birlikte güzel işlerin yapılabileceğini gördük. Bu güzel örnek, birlik beraberlik duygusu bütün Türkiyemizde hakim olur.
Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Aydın, bütün öğrencilerimizle gurur duyuyorum, çok güzel bir etkinlik yaptılar. Kendilerine fırsat verilirse neler yapabileceğini gösterdiler.
Dinleti, öğrencilere bu etkinlikte danışmanlık eden, Türkçe Eğitimi Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr. Mediha Mangır’a çiçeklerin takdimi ve öğrencilere teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu.