DEKANIMIZ

Sevgili Öğrenciler,

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının sağlıklı ve başarılı olması temennisiyle hepinizi sevgi ile selamlıyorum. Aramıza bu yıl katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, Fakültemizi tercih ettiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 

Bir harf öğretene kırk yıl köle olunduğu inanışına göre, öğretmenlik kutsal bir meslek olmalıdır. Siz bu mesleğin ilk adımlarını atıyorsunuz. Yeni nesil sizin eseriniz olacağına göre, daha çok çalışacağınıza, eserinize sahip çıkacağınıza inanıyoruz. Milli bilincimizi, toplumsal kazanımlarımızı koruyarak, milli kültürümüzü çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkararak Yüce Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda yürümeye devam edeceksiniz. Dili, dini, ortak geçmişi gibi liderleri de toplumların çok önemli değerleridir. Onları tanımayı ve öğrencilerinize tanıtmayı ilk görevlerden bilecek, ona göre kendinizi yetiştirecek ve geliştireceksiniz.

Fakültemiz, Samsun’da ilk ve tek yükseköğretim birimi olan Samsun Eğitim Enstitüsü’ne dayanmakta ve fiilen onu sürdürmektedir. Kurumsal kimlikler önemsendiği ölçüde, onlara bağlılık bireyleri arasında saygı ve sevginin pekişmesine imkân sağlayacaktır. O nedenledir ki Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisi olarak mensubiyet duygusu ile sağlam bir gelenek oluşturulmalı, zamanla sağlam bir dayanışmaya dönüştürülmelidir.

Hayatın en güzel anlarını bir eğitim-öğretim ortamında geçirmenin mutluluğunu doyasıya yaşamanız ve her şeyin gönlünüzce olması temennisiyle tekrar sevgilerimi iletiyorum.