Eğitim Fakültesi Türkü Dostlarını Buluşturdu

Yazar: | Tarih: 9 Mayıs 2018

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 2. sınıf öğrencilerinin Türk Halk Müziği Konseri dinleyenlere keyifli bir akşam yaşattı.

Kampüsteki Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde verilen konseri; Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulamaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kaya Tuncer Çağlayan Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yakup Alper Varış akademik ve idari personel ile öğrenciler takip etti.

Öğr. Gör. İlyas Şenel yönetimindeki Müzik Eğitimi Anabilim Dalı 2. sınıf öğrencileri repertuvarlarında; Sivas’tan Giresun’a Balıkesir’den Hatay’a kadar ülkemizin farklı yörelerinden derlenmiş ve toplumsal belleğimizde yaşayan birbirinden güzel ezgilere yer verirken koro ve solo performanslarıyla katılımcıların beğenisini kazandı.

“Türk kültüründe kendine özgü özellikleriyle ayrı bir yeri olan türkülerimizi başarıyla icra eden öğrencilerimizi gönülden kutluyorum” diyen Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Yakup Alper Varış ise konserin düzenlemesinde katkı veren başta Rektörlük ve Eğitim Fakültesi Dekanlığına teşekkürlerini sunarken “Koromuzu başarıyla yöneten Öğr. Gör. İlyas Şenel ve sevgili öğrencilerimize emeği geçen tüm paydaşlarımıza ve siz değerli konuklara sonsuz saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.