Yabancı Dil Ediniminde Okullar Arası Öğrenci Dayanışması

Yazar: | Tarih: 14 Mayıs 2018

Bafra Galip Öztürk Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri öğretmenleri Pınar GÜLTEKİN eşliğinde “Yabancı Dil Ediniminde Okullar Arası Öğrenci Dayanışması” projesi kapsamında OMÜ Vakfı Koleji’nin misafiri oldular.

Öğrenciler arasındaki etkileşimi yabancı dil kullanarak artırmak amacı ile OMÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Nalan KIZILTAN rehberliğinde OMÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü son sınıf uygulama öğrencileri ve OMÜ Vakfı Koleji İngilizce Zümresi iş birliğinde hazırlanan İngilizce drama ve müzikal gösterisi büyük beğeni topladı. Galip Öztürk Ortaokulu öğrencileri sahnelenen drama gösterisi ve müzikali çok beğendiklerini ifade ettiler. Vakıf Koleji öğrencilerince İngilizcenin günlük hayatta kullanımına uygun örneklerle dramatize edildiği gösteride ayrıca “Matilda” müzikalinden de kesitler sunuldu.

Doç. Dr. Kızıltan’ın yabancı dil öğreniminde bu tür etkinliklerin önemine dair anlamlı konuşmasının ardından Vakıf Koleji Müdürü Mustafa KURT misafir öğrencilere hediyeler taktim etti. Bafra Galip Öztürk Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Pınar GÜLTEKİN’in iki okulun dayanışmasını simgeleyen kalp şeklindeki puzzle armağanı ve hatıra fotoğrafı çekimi ile program son buldu.